Imported Acrylic Stamping Block -
Single Pcs - Size 5"*4" and 10mm Tickness
The unique shape with scalloped edges allows for better grip when using it and the transparent quality allows easy image positioning.
<...Read More
Imported Acrylic Stamping Block -
Single Pcs - Size 5"*4" and 10mm Tickness
The unique shape with scalloped edges allows for better grip when using it and the transparent quality allows easy image positioning.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | multi colour |
| Size | 5.0"*4.0" |
| size | 30mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Net Quantity | 10 piece |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
Imported Acrylic Stamping Block -
Single Pcs - Size 5"*4" and 10mm Tickness
The unique shape with scalloped edges allows for better grip when using it and the transparent quality allows easy image positioning.
To ensure a strong cling with your clear stamps, wash the blocks regularly with a wet towelette or clean water and mild dish soap.
Dry with a paper towel before using.Ideal for stamping craft projects like scrapbook pages,notebook,journal,cards, invitations, collages and more with a variety of stamp sizes
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | multi colour |
| Material | rubber |
| Size | 5.0"*4.0" |
| size | 30mm |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 12 Inches Diameter & 4 mm |
| Thickness | 12 mm & 15 mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Length | 1meter |
| Common name | Imported Acrylic Stamping Block - 5"*4" |
| Net Quantity | 10 piece |
| Package Dimension | 12L x 12W x 1H cm |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Mar-26 |
| contact details consumer care | Nagashri Arts, [email protected] |