Imported Stencils- 5"*5"- Triangular Graphic Mandala Design Background
These stencils are reusable and best for art and craft to give lovely patterns.
It can be used with texture paste, chalk paints, sprays and many more.
Read MoreImported Stencils- 5"*5"- Triangular Graphic Mandala Design Background
These stencils are reusable and best for art and craft to give lovely patterns.
It can be used with texture paste, chalk paints, sprays and many more.
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | white |
| Size | 5" * 5" |
| size | 21.5"*29" |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Net Quantity | 6 piece |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
Imported Stencils- 5"*5"- Triangular Graphic Mandala Design Background
These stencils are reusable and best for art and craft to give lovely patterns.
It can be used with texture paste, chalk paints, sprays and many more.
You can clean the stencil using soap and water and dry with a paper towel.
Size 5"*5"
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | white |
| Material | plastic |
| Size | 5" * 5" |
| size | 21.5"*29" |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 11.5" * 5.6" & 4mm |
| Thickness | 3mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Length | 30 mm |
| Common name | Imported Stencils- 5"*5"- Dot Mandala |
| Net Quantity | 6 piece |
| Package Dimension | 12L x 10W x 0.2H cm |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Mar-26 |
| contact details consumer care | Nagashri Arts, [email protected] |