Brand Zero Die - 9 Different Types of Beautiful Flower Petals Metal Cutting Die 5.0 x 3.5 CM Approx Each Flowers Big Petals Size
Brand Zero Die will cut through cardstock, vellum, speciality papers, acetate, felt, t...
Read MoreBrand Zero Die - 9 Different Types of Beautiful Flower Petals Metal Cutting Die 5.0 x 3.5 CM Approx Each Flowers Big Petals Size
Brand Zero Die will cut through cardstock, vellum, speciality papers, acetate, felt, t...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | silver |
| Size | 5.0 x 3.5 CM |
| size | 8.2 x 5.0 CM |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Net Quantity | 10 piece |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
Brand Zero Die - 9 Different Types of Beautiful Flower Petals Metal Cutting Die 5.0 x 3.5 CM Approx Each Flowers Big Petals Size
Brand Zero Die will cut through cardstock, vellum, speciality papers, acetate, felt, thin foam, thin chipboards, and MORE. Our dies are compatible with most of the die cutting machines. For very intricate dies, we recommend using the metal shim or precision base plate.
Our Metal cutting dies are of Import quality. You will get very precise die cuts, which can be used in all your DIY, Scrapbookin, Paper Craft, Mixed media, Decoration and many more Projects...
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | silver |
| Material | metal |
| Size | 5.0 x 3.5 CM |
| size | 8.2 x 5.0 CM |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 12 Inches Diameter & 4 mm |
| Thickness | 12 mm & 15 mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Length | 1meter |
| Common name | Brand Zero Die - 9 Different Types of Beautiful Flower Petals Metal Cutting Die 5.0 x 3.5 CM |
| Net Quantity | 10 piece |
| Package Dimension | 12L x 12W x 0.5H cm |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Mar-26 |
| contact details consumer care | Nagashri Arts, [email protected] |