These stencils are used to create lovely patterns in your projects. Use it with, inks, sprays, texture paste and much more. Durable and reusable Perfect for creating backgrounds and borders! Easy to clean.
Description of product
...
These stencils are used to create lovely patterns in your projects. Use it with, inks, sprays, texture paste and much more. Durable and reusable Perfect for creating backgrounds and borders! Easy to clean.
Description of product
...
| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| ब्रैंड | Nagashri Arts |
| रंग | white |
| आकार | A4 |
| आकार | 21.5"*29" |
| आकार | 4"*3"*3" |
| शुद्ध मात्रा | 5 piece |
| निर्माता या पैकर का नाम | Nagashri Arts |
These stencils are used to create lovely patterns in your projects. Use it with, inks, sprays, texture paste and much more. Durable and reusable Perfect for creating backgrounds and borders! Easy to clean.
Description of product
Uses:
Ink, Paint, Stains, Sprays, Pigment Powders
Texture, Modeling, Embossing Paste.
Air Brushing, Glittering, Bleaching, Sponging, Chalking
Heat embossing, Stamping & Resist techniques.
Dry embossing
Mixed media techniques
Use them on Fabrics, Paper, Wall Artefacts, Vessels and more
Care:
Wash the stencils immediately, after use. Clean them with soap water.
| उद्गम देश | भारत |
|---|---|
| ब्रैंड | Nagashri Arts |
| रंग | white |
| सामग्री | plastic |
| आकार | A4 |
| आकार | 21.5"*29" |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 2.0" * 1.0" & 2.5mm |
| Thickness | 3mm |
| आकार | 4"*3"*3" |
| लंबाई | 1meter |
| साधारण नाम | Imported A4 Size Stencils - 21 |
| शुद्ध मात्रा | 5 piece |
| पैकेज आयाम | 12L x 10W x 0.2H cm |
| निर्माता या पैकर का नाम | Nagashri Arts |
| निर्माता या पैकर का पता | IN |
| निर्माण तिथि | Mar-26 |
| संपर्क विवरण उपभोक्ता देखभाल | Nagashri Arts, [email protected] |