High quality silicone moulds perfect for use with clay, resin and many other materials. Heat resistant and food safe.
The packet contains one piece
25 cm by 20 cm by 10 mm
Read MoreHigh quality silicone moulds perfect for use with clay, resin and many other materials. Heat resistant and food safe.
The packet contains one piece
25 cm by 20 cm by 10 mm
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | multi colour |
| Size | 16.0" * 16.0" |
| size | 21.5"*29" |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Net Quantity | 20 piece |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
High quality silicone moulds perfect for use with clay, resin and many other materials. Heat resistant and food safe.
The packet contains one piece
25 cm by 20 cm by 10 mm
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | multi colour |
| Material | rubber |
| Size | 16.0" * 16.0" |
| size | 21.5"*29" |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 8.0" * 8.71" & 4mm |
| Thickness | 3mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Length | 30 mm |
| Common name | Brand Zero Silicon Moulds - Nameplate Design 1 |
| Net Quantity | 20 piece |
| Package Dimension | 10L x 10W x 6H cm |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Mar-26 |
| contact details consumer care | Nagashri Arts, [email protected] |