High quality silicone moulds perfect for use with clay, resin and many other materials. Heat resistant and food safe.
Size 7.5 cm by 7.5 cm
High quality silicone moulds perfect for use with clay, resin and many other materials. Heat resistant and food safe.
Size 7.5 cm by 7.5 cm
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | multi colour |
| Size | 13.8cm by 11.5cm |
| size | 21.5"*29" |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Net Quantity | 2 piece |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
High quality silicone moulds perfect for use with clay, resin and many other materials. Heat resistant and food safe.
Size 7.5 cm by 7.5 cm
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | multi colour |
| Material | rubber |
| Size | 13.8cm by 11.5cm |
| size | 21.5"*29" |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 2.7" * 1.0" & 2.5mm |
| Thickness | 3mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Length | 30 mm |
| Common name | Brand Zero Silicon Mould - Pendant Jewellery Mould / , Diffuser & Ornament Design 11 |
| Net Quantity | 2 piece |
| Package Dimension | 10L x 10W x 6H cm |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Mar-26 |
| contact details consumer care | Nagashri Arts, [email protected] |