Brand Zero 250 Gsm Card Stock - 12 By 12 Inches Pack of 10 - White Colour
The Best Quality and to Get Amazing results for Paper Crafts such as, Scrapbooking, Stamping, Distressing, Colouring, For Archival inks, Flower Making,&nb...
Read MoreBrand Zero 250 Gsm Card Stock - 12 By 12 Inches Pack of 10 - White Colour
The Best Quality and to Get Amazing results for Paper Crafts such as, Scrapbooking, Stamping, Distressing, Colouring, For Archival inks, Flower Making,&nb...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | white |
| Size | 12" * 12" |
| size | 8.2 x 5.0 CM |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Net Quantity | 4 piece |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
Brand Zero 250 Gsm Card Stock - 12 By 12 Inches Pack of 10 - White Colour
The Best Quality and to Get Amazing results for Paper Crafts such as, Scrapbooking, Stamping, Distressing, Colouring, For Archival inks, Flower Making, Greetings card making, Tearing edge layouts, Photo albums, Envelops Making, Decoupage bases, Backgrounds For Mixed media, Altered Art Journals, Die cutting etc.
Properties of the paper :
For Making Paper Flower, Stamping Images, Heart Felt Crafts, Altenew Crafts.
Perfect for Flower Moulding, Shapping And Grooving.
Perfect for Colour Blending and Distressing.
Size : 12″ X 12″
Thickness : 250 GSM
Quantity: 10 Sheets per Pack
Acid Free & Lignin Free and Eco Friendly Paper
There may be slight changes in the colour shown in the image due to lighting and Photography.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | white |
| Material | paper |
| Size | 12" * 12" |
| size | 8.2 x 5.0 CM |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 16.0" * 12.3" & 6mm |
| Thickness | 12 mm & 15 mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Length | 1meter |
| Common name | Brand Zero 250 Gsm Card Stock - 12 By 12 Inches Pack of 10 - White Colour |
| Net Quantity | 4 piece |
| Package Dimension | 31L x 31W x 1H cm |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Mar-26 |
| contact details consumer care | Nagashri Arts, [email protected] |