Approximate Size:
15.5 cm by 9.5 cm (96*158mm)
This is the perfect collection of Metal cutting dies for cutting paper, cardstocks, foam sheet, velcro. And the die cuts can be used in DIY...
Read MoreApproximate Size:
15.5 cm by 9.5 cm (96*158mm)
This is the perfect collection of Metal cutting dies for cutting paper, cardstocks, foam sheet, velcro. And the die cuts can be used in DIY...
Read More| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | silver |
| Size | 15.5 cm by 9.5 cm |
| size | 30mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Net Quantity | 10 piece |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
Approximate Size:
15.5 cm by 9.5 cm (96*158mm)
This is the perfect collection of Metal cutting dies for cutting paper, cardstocks, foam sheet, velcro. And the die cuts can be used in DIY Scrapbooking, for making Stencils, Greeting cards, and Mixed media art.
| Country of origin | India |
|---|---|
| Brand | Nagashri Arts |
| Colour | silver |
| Material | metal |
| Size | 15.5 cm by 9.5 cm |
| size | 30mm |
| Diametre | 4.50 mm |
| product code | S4-211 |
| Diameter | half inch |
| Size & Thickness | 12 Inches Diameter & 4 mm |
| Thickness | 12 mm & 15 mm |
| SIZE | 4"*3"*3" |
| Length | 1meter |
| Common name | Assorted Gears Metal Cutting Die |
| Net Quantity | 10 piece |
| Package Dimension | 12L x 12W x 0.5H cm |
| Manufacturer or packer name | Nagashri Arts |
| Manufacturer or packer address | IN |
| Manufacturing Date | Mar-26 |
| contact details consumer care | Nagashri Arts, [email protected] |